Skip to main content
 • Western Union

Western Union

Mazurski Bank Spółdzielczy w Giżycku realizuje krajowe i międzynarodowe przekazy pieniężne Western Union. Umożliwiają one przekazywanie pieniędzy w dowolne miejsce na świecie w bardzo szybkim czasie.

Czym jest Western Union?
Przekaz WESTERN UNION to łatwy i dogodny dla każdego sposób przesyłania pieniędzy w ramach międzynarodowej sieci placówek.

Jak wysłać pieniądze?

 • zgłosić się do jednej z placówek oferujących usługi przekazu pieniężnego Western Union z ważnym dokumentem tożsamości,
 • wybrać walutę wpłaty i walutę wypłaty przekazu za granicę,
 • wypełnić formularz "Wpłata" i okazać dokument tożsamości,
 • zapoznać się z ogólnymi warunkami przekazu pieniężnego (rewers formularza "wpłata") oraz treścią ostrzeżenia o ryzyku utraty środków wysyłanych osobie nieznajomej lub na polecenie osoby nieznajomej (awers formularza "wpłata") i podpisać formularz "Wpłata",
 • wpłacić kwotę przekazu i należną opłatę podaną przez agenta,
 • odebrać dowód nadania przekazu (kopia formularza "Wpłata"), zawierający numer kontrolny przekazu MTCN (Money Transfer Control Number), a także kwotę i walutę do wypłaty.

Przekaz będzie dostępny do wypłaty w dowolnej agencji Western Union na terytorium kraju przeznaczenia w przeciągu kilku minut. Wykupienie usługi dodatkowej powoduje powiadomienie telefoniczne odbiorcy o dostępności przekazu w najbliższej agencji Western Union.

Jak wypłacić pieniądze?
Do odbioru przekazu, odbiorca musi posiadać ważny dokument tożsamości oraz znać szczegółowe dane przekazu: spodziewaną kwotę, imię i nazwisko nadawcy oraz kraj nadania (dane niezbędne). Numer kontrolny przekazu MTCN jest konieczny do odbioru środków, gdyż ułatwia i przyśpiesza odnalezienie właściwego przekazu agentowi realizującemu wypłatę.
Wypłata przekazu następuje zazwyczaj w walucie kraju przeznaczenia. W wybranych krajach istnieje możliwość wypłaty przekazu w dolarach amerykańskich lub w euro. Western Union wypłaci przekaz po kursie ustalonym w momencie nadania przekazu, jeśli odbiorca wybrał do wypłaty walutę wskazaną przez nadawcę. Jeśli waluta wypłaty wybrana przez odbiorcę będzie inna niż wskazana przez nadawcę, przekaz zostanie wypłacony po kursie ustalonym w momencie wypłaty.

Usługi dodatkowe (płatne):

 1. Powiadomienie telefoniczne odbiorcy o wysłanym przekazie
 2. Usługa jest dostępna w wybranych krajach. Western Union powiadamia odbiorcę zwykle w następnym dniu roboczym po nadaniu przekazu.
 3. Przesłanie krótkiej wiadomości tekstowej
 4. Usługa jest dostępna we wszystkich krajach. Odbiorca otrzyma wiadomość przy wypłacie przekazu.

Opłaty za usługi dodatkowe podane są w tabelach opłat.

Przekaz "na hasło"
Dodanie do przekazu hasła pozwala na przesłanie środków dla osoby, nie posiadającej ważnego dokumentu tożsamości (wypadki losowe). Przekaz "na hasło" dostępny jest tylko w wybranych krajach. Kwota przekazu nie może przekraczać równowartości 500,- USD.


Więcej na: www.westernunion.com

 

Odwiedź nasz profil na Facebook'u
Mazurski Bank Spółdzielczy w Giżycku zarejestrowany jest w Sądzie Rejonowym w Olsztynie, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000036787 NIP: 845-000-02-28.
Mazurski Bank Spółdzielczy w Giżycku ul. Gen. Józefa Zajączka 1 11-500 Giżycko tel. tel.: +48 87 429 62 00 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. adres do e-Doręczeń: PL-22774-10025-FFJHV-18