Skip to main content
  • Ubezpieczenia majątkowe

Większość ubezpieczeń nieruchomości jest dobrowolna i pozwala objąć ochroną przed zdarzeniami losowymi, awarią czy wandalizmem zarówno nieruchomość jak i jej wyposażenie. Jednym z rodzajów ubezpieczeń majątkowych jest ubezpieczenie pod kredyt, wymagane przez banki udzielające kredytu na zakup nieruchomości.

Nie przegap okazji i skorzystaj już teraz z indywidualnie przygotowanych ofert!

Ubezpieczenia nieruchomości można rozszerzyć o ubezpieczenie Assistance, które zapewnia pomoc fachowców w przypadku awarii, oraz odpowiedzialności cywilnej (OC) w życiu prywatnym, które zapewnia odszkodowanie w przypadku szkód wyrządzonych przez ubezpieczonych osobom trzecim.

Rodzaje ubezpieczeń

Ubezpieczenie pod kredyt

Mieszkania i domy zakupione na kredyt, zgodnie z wymogami banku, muszą mieć ubezpieczenie pod kredyt. Przy wyborze ubezpieczenia należy dokładnie zapoznać się z zakresem ryzyk wymaganych przez kredytodawcę. Wymagania te mogą się znacznie od siebie różnić, od podstawowego ubezpieczenia od ognia i zdarzeń losowych, po dużo szerszy zakres, jak np. obowiązkowe ubezpieczenie od skutków powodzi.

Ubezpieczenie murów

Ubezpieczenie murów to ubezpieczenie dobrowolne, zapewniające Właścicielowi mieszkania odszkodowanie w przypadku zdarzeń losowych. Warto zwrócić uwagę na zasady wypłaty odszkodowania w przypadku szkody całkowitej (np. pożar), czy jest to wypłata pełnej sumy ubezpieczenia ustalonej przy zawieraniu umowy, czy wartość rynkowa nieruchomości z dnia wystąpienia szkody. Ubezpieczenia murów mogą się między sobą różnić wysokością wypłaty minimalnej – tzw. franszyzy czy datą, od której ubezpieczenie zacznie obowiązywać – tzw. okresem karencji. Przy zakupie ubezpieczenia murów trzeba zwrócić szczególną uwagę na dokładny zakres i definicje zdarzeń losowych objętych ochroną.

Ubezpieczenie ruchomości domowych

Ruchomości domowe to przedmioty i urządzenia, które można swobodnie przenieść, znajdujące się na terenie ubezpieczanej nieruchomości. Ubezpieczenia ruchomości mogą znacznie różnić się od siebie zakresem, pomimo zbliżonej lub tożsamej nazwy. Porównując dostępne na rynku oferty, należy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie rzeczy przed kradzieżą oraz limity w wypłacie odszkodowania jakie nakłada Ubezpieczyciel w poszczególnych kategoriach przedmiotów, jak np. sprzęt elektroniczny, przedmioty wartościowe czy dzieła sztuki.

Ubezpieczenie Assistance

Ubezpieczenie Assistance jest uzupełnieniem ubezpieczenia nieruchomości i zapewnia pomoc w przypadku domowych awarii. W zależności od Ubezpieczyciela, zakres oferowanej pomocy może być bardzo różny: od organizacji pomocy fachowców takich jak hydraulik czy elektryk, przez organizację opieki nad dziećmi, po pomoc przy rezerwacji wizyt lekarskich. Przy wyborze Assistance trzeba zwrócić szczególną uwagę na limit ilościowy poszczególnych usług w ciągu trwania umowy oraz wykluczenia odpowiedzialności.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym różni się od ubezpieczenia OC komunikacyjnego przede wszystkim tym, że jest ubezpieczeniem dobrowolnym oraz że jego zakres nie jest regulowany ustawowo. Oznacza to, że każdy Ubezpieczyciel może proponować inne warunki w ramach tego ubezpieczenia. Generalną zasadą jest to, że ubezpieczenie pokrywa koszty jakimi mógłby zostać obciążony ubezpieczony w związku ze szkodami jakie nieumyślnie wyrządził osobom trzecim. Porównując to ubezpieczenie warto zwróć uwagę na to, czy wybrany wariant obejmuje szkody wyrządzone przez dzieci lub powstałe w wyniku uprawiania sportów takich jak np. jazda na rowerze. Posiadacze zwierząt powinni się upewnić, że wybrany przez nich produkt zapewnia także ochronę od szkód spowodowanych przez ich pupila.

Kalkulacja

Korzystając z kalkulatora Superpolisy w kilka minut porównasz oraz wybierzesz najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb ubezpieczenie majątkowe. Ochrona mieszkania bądź domu zapewni Ci spokojny sen i wypłatę odszkodowania w przypadku nieprzewidzialnych zdarzeń takich jak pożar czy kradzież z włamaniem. Wybrane ubezpieczenie możesz od razu kupić przez Internet, także na raty!

Mazurski Bank Spółdzielczy w Giżycku

Dyrektor Oddziału
tel: 87 429 62 30

Sekretariat
tel: 87 429 62 00
fax: 87 429 62 90
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Obsługa klienta
tel: 87 429 62 20
tel: 87 429 62 21
tel: 87 429 62 23

Kredyty
tel: 87 429 62 32
fax: 87 429 62 92
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zakładanie rachunków, lokaty, przekazy dewizowe
tel: 87 429 62 23

Zastrzeżenia kart dla klientów
(kliknij aby przejść na stronę)

Odwiedź nasz profil na Facebook'u
Mazurski Bank Spółdzielczy w Giżycku zarejestrowany jest w Sądzie Rejonowym w Olsztynie, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000036787 NIP: 845-000-02-28.
Mazurski Bank Spółdzielczy w Giżycku ul. Gen. Józefa Zajączka 1 11-500 Giżycko tel. tel.: +48 87 429 62 00 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. adres do e-Doręczeń: PL-22774-10025-FFJHV-18