Mazurski Bank Spółdzielczy w Giżycku

Szybkie linki

Treść strony

WESTERN UNION

Przekaz WESTERN UNION to łatwy i dogodny dla każdego sposób przesyłania pieniędzy w ramach międzynarodowej sieci placówek.


Jak wysłać pieniądze?

  • zgłosić się do jednej z placówek oferujących usługi przekazu pieniężnego Western Union z ważnym dokumentem tożsamości,
  • wybrać walutę wpłaty i walutę wypłaty przekazu za granicę,
  • wypełnić formularz "Wpłata" i okazać dokument tożsamości,
  • zapoznać się z ogólnymi warunkami przekazu pieniężnego (rewers formularza "wpłata") oraz treścią ostrzeżenia o ryzyku utraty środków wysyłanych osobie nieznajomej lub na polecenie osoby nieznajomej (awers formularza "wpłata") i podpisać formularz "Wpłata",
  • wpłacić kwotę przekazu i należną opłatę podaną przez agenta,
  • odebrać dowód nadania przekazu (kopia formularza "Wpłata"), zawierający numer kontrolny przekazu MTCN (Money Transfer Control Number), a także kwotę i walutę do wypłaty.

Przekaz będzie dostępny do wypłaty w dowolnej agencji Western Union na terytorium kraju przeznaczenia w przeciągu kilku minut. Wykupienie usługi dodatkowej powoduje powiadomienie telefoniczne odbiorcy o dostępności przekazu w najbliższej agencji Western Union.


Jak wypłacić pieniądze?

Do odbioru przekazu, odbiorca musi posiadać ważny dokument tożsamości oraz znać szczegółowe dane przekazu: spodziewaną kwotę, imię i nazwisko nadawcy oraz kraj nadania (dane niezbędne). Numer kontrolny przekazu MTCN jest konieczny do odbioru środków, gdyż ułatwia i przyśpiesza odnalezienie właściwego przekazu agentowi realizującemu wypłatę.

Wypłata przekazu następuje zazwyczaj w walucie kraju przeznaczenia. W wybranych krajach istnieje możliwość wypłaty przekazu w dolarach amerykańskich lub w euro. Western Union wypłaci przekaz po kursie ustalonym w momencie nadania przekazu, jeśli odbiorca wybrał do wypłaty walutę wskazaną przez nadawcę. Jeśli waluta wypłaty wybrana przez odbiorcę będzie inna niż wskazana przez nadawcę, przekaz zostanie wypłacony po kursie ustalonym w momencie wypłaty.


Usługi dodatkowe (płatne):

  1. Powiadomienie telefoniczne odbiorcy o wysłanym przekazie
  2. Usługa jest dostępna w wybranych krajach. Western Union powiadamia odbiorcę zwykle w następnym dniu roboczym po nadaniu przekazu.
  3. Przesłanie krótkiej wiadomości tekstowej
  4. Usługa jest dostępna we wszystkich krajach. Odbiorca otrzyma wiadomość przy wypłacie przekazu.

Opłaty za usługi dodatkowe podane są w tabelach opłat.


Przekaz "na hasło"

Dodanie do przekazu hasła pozwala na przesłanie środków dla osoby, nie posiadającej ważnego dokumentu tożsamości (wypadki losowe). Przekaz "na hasło" dostępny jest tylko w wybranych krajach. Kwota przekazu nie może przekraczać równowartości 500,- USD.

Więcej na:   www.westernunion.com.pl 

wstecz

Ważne miejsca

                 Skup    Sprzedaż

USD   3,6165

GBP   4.9437

EUR   4,4053

Dane teleadresowe

Mazurski Bank Spółdzielczy w Giżycku
ul. Gen. Józefa Zajączka 1

11-500 Giżycko
tel. +48 87 429 62 00
www.mbsgizycko.pl
sekretariat@mbsgizycko.pl

Jak do nas trafić?

Godziny otwarcia

Centrala 8:00-15:00

O/Giżycko 8:00-16:00

F/Kętrzyn 8:00-16:00

O/Ryn 7:30-16:00

O/Barczewo 8:00-16:00

Wszelkie prawa zastrzeżone   |   CC BY 3.0   |   Polityka prywatności
Wróć do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.